Атлетик Билбао вдигна победоносно ръце в Хихон

Отборът на Атлетик Билбао сломи с 2:0 Спортинг Хихон в среща от 28-ия кръг на Ла Лига. Бенят (27) и Оскар де Маркос (58) отбелязаха за гостите от "Сан Мамес". Баските играха с човек по-малко в последния четвърт, но до заплитане на интрига не се стигна. Момчетата на Ернесто Валверде са на шеста позиция, докато тези на Абелардо Фернандес остават на предпоследно място.

Домакините започнаха по-силно, но бяха озаптени с гол на Бенят Ечебария в средата на полувремето. В 27-ата минута халфът на "лъвовете" отбеляза от пряк свободен удар, при който Иван Куеяр можеше да реагира по-добре. В 33-ата Антонио Санабрия пропусна идеална възможност за изравняване сам срещу Горка Ираисос - удар извън целта.

В 58-ата Оскар де Маркос отбеляза зрелищен гол с мощен удар от 20 метра. Десният бек получи топката от Ариц Адурис и шутира безпощадно в далечния горен ъгъл - 0:2. Преди попадението астурианци диктуваха темпото и търсеха път към вратата на баските. В 74-ата минута Аймерик Лапорт беше изгонен с втори жълт картон след съмнително падане на Ален Халилович. До края резултатът не се промени.

Снимка: "Марка"