ПСЖ пребори Сент Етиен и е на 1/2-финал за Купата на Франция

Носителят на трофея Пари Сен Жермен продължава по график защитата на титлата си в турнира за Купата на Франция. Тази вечер столичани се наложиха с 3:1 в гостуването си на Сент Етиен от четвъртфинала и по този начин си гарантираха участие в следващия кръг. Единсон Кавани в 12-ата и Маркиньос в 35-ата минута дадоха преднина на гостите, а Валентен Ейсерик намали от дузпа в 44-ата минута. В добавеното време обаче Лукас Моура вкара трети гол за гостите и сложи точка на спора.

ПСЖ стартира мача по-силно и в 12-ата минута Кавани получи извеждащ пас зад защитата, напредна и хладнокръвно вкара за 0:1. В 35-ата минута Златан Ибрахимович центрира по земя за Кавани, който с пета продължи към Маркиньос, а защитникът на празна врата отбеляза за 0:2.

В 44-ата минута Сент Етиен си спечели дузпа и Ейсерик успя да върне интригата с попадение от бялата точка за 1:2. До края домакините направиха всичко възможно да стигнат поне до изравняване, но усилията им не дадоха резултат. За сметка на това в добавеното време Лукас Моура реши всичко в мача с трето попадение за ПСЖ, който си осигури продължаване напред.

По-рано през деня още два отбора си гарантираха участие на 1/2-финал. Сошо надигра Нант с 3:2 след продължения. Лориен пък се справи с Газелек Аячо с категоричното 3:0. Утре е последният мач от тази фаза между Гранвил и Олимпик Марсилия.