Шюрле се развихри, "вълците" разкъсаха Хановер 96 (видео)

Германският национал Андре Шюрле изигра вероятно най-добрия си мач за Волфсбург и отбеляза хеттрик при гостуването на Хановер 96 в дербито на област Долна Саксония, спечелено от "вълците" с разгромното 4:0 на "HDI Арена". Крилото на гостите направи фантастичен мач и се разписа в 36-ата, 59-ата и 62-ата минута, за да предреши мача в полза на своя тим, давайки "класическа" преднина на възпитаниците на треньора Дитер Хекинг в регионалния сблъсък. Юлиан Дракслер пък оформи крайното 0:4 в 69-ата минута след подаване на Макс Крузе.

Шюрле откри резултата след малко повече от половин час игра с удар от границата на наказателното поле. Той бе изведен на добра позиция от Дракслер и с плътен удар разстреля Рон Роберт Цийлер за 0:1. В 59-ата минута отново Шюрле се озова на най-добрата позиция в наказателното поле на домакините, за да удвои аванса на отбора си с диагонален удар. Две по-късно пък отново той с феноменално воле след меко спиране на гърди направи 0:3.

Головата вихрушка пред вратата на домакините продължи с диагонален удар на Дракслер, който бе изведен сам срещу Цийлер от Макс Крузе и с удар в далечния ъгъл направи резултата 0:4. До края на мача гостите вкараха и пети гол на съперника си чрез заменилия Шюрле бразилски нападател Бруно Енрике, но попадението му бе отменено заради засада.

Като цяло обаче Волфсбург определено изигра най-добрия си мач далеч от дома, за да запише едва втората си победа като гост в Бундеслигата. Днешният сблъсък противопостави най-слабия домакин в германския елит срещу най-слабия гост. Поражението оставя тима на Хановер закотвен твърдо на дъното в класирането с едва 17 точки, на шест от спасителната зона и вече с мач повече от опонентите си в битката за спасение. Волфсбург пък не променя позицията си и остава осми в класирането, но с 34-те си точки вече гледа сериозно към евроквотите.