Волфсбург усети гнева на Футболния Бог (видео)

Футболният Бог на Айнтрахт (Франкфурт) Александер Майер "избухна" с три гола в мрежата на Волфсбург за феноменалната победа с 3:2 над Волфсбург в спираща дъха среща от първия кръг на втория дял на Бундеслигата. "Вълците" мачкаха съперника си през по-голямата част от двубоя, но бяха поразени от гения на нападателя, който преди седмица навърши 33 години. Майер реализира победния гол в последните секунди, с което не остави шанс на противника до отговори. Победата е от огромно значение за тима на Армин Фее, който до днес беше на точка от изпадащите. В същото време Волфсбург играе силно, но не постига добри резултати и няма победа за първенство от пет кръга насам, с което вече е на 23 точки от лидера Байерн (Мюнхен).

Тазгодишният участник в Шампионската лига поведе в 25-ата минута с първия гол на Данте за клуба. Тогава бразилецът засече центриране на гласения за продажба в Реал Мадрид Рикардо Родригес. Малко по-късно швейцарският защитник изведе Даниел Калиджури почти на празна врата, но италианският национал пропусна.

Волфсбург продължи да надиграва тотално домакините и вторият гол изглеждаше въпрос на време. Вратарят Лукас Храдецки обаче парира изстрела на излезлия сам срещу него Андре Шюрле в 64-ата минута.

И точно тук Алекс Майер реши да стане главно действащо лице, изравнявайки в 66-ата минута. Секунди след това последва подаване към Марко Рус, който не съумя да преодолее Диего Беналио за втори път. Гостите стояха като смразени и в 73-ата минута капитанът на "червено-черните" заби втория си гол, отново след асистенция на Щефан Айгнер.

Тук Дитер Хекинг заложи на Никлас Бендтнер, след като титулярният нападател Бас Дост е контузен. Още с влизането си осмиваният датчанин върна мощта на Волфсбург в атака и хитът негов ход в 79-ата минута, когато пропусна топката, завърши с голов шут на Шюрле за 2:2.

Това бяха минутите на гостите и те отново подхванаха Айнтрахт и най-логичното нещо беше да видим кълбото за трети път зад гърба на Храдецки. Финландецът обаче лиши Налдо от това удоволствие в 85-ата минута, парирайки мощния му удар от фал. В 90-ата минута и Храдецки вече беше безпомощен, след като Виейриня като на шега мина през Давид Абрахам и насочи топката над плонжа на стража, но пък тогава се появи Макото Хасебе, за да избие в точния момент.

И така, пак от нищото, играта се пренесе по лявото крило на атаката на Франкфурт, където новото попълнение Марко Фабиан с лекота напредна и центрира в наказателното поле, а там Налдо сгреши, за да попадне топката на крака на вездесъщия Майер и гол! "Комерцбанк Арена" вече не беше на себе си, празнувайки драматичния успех, а за Волфсбург остана голямото разочарование.