Фенербахче свали Бешикташ от върха в Турция

Фенербахче победи с 2:0 у дома срещу Бешикташ в дербито на 23-ия кръг на турското първенство. Волкан Сен даде аванс за домакините още в третата минута на двубоя, игран пред повече от 43 хиляди зрители на стадион "Шюкру Сараджоглу".

Осем минути преди края на двубоя португалецът Луиш Нани, който влезе като резерва след почивката, реализира второто попадение в полза на домакините. Най-голямата звезда на домакините Робин ван Перси игра през всичките 90 минути.

"Фенерите" няма нито една загуба в шест последователни двубоя във всички турнири и вече е лидер в класирането в турския шампионат с актив от 53 точки. Отборът на Бешикташ остава на второто място с 51 точки, след като беше изпреварен от своя градски съперник.

"Черните орли" са един изигран мач по-малко в сравнение с Фенербахче 11 кръга преди края на сезона.