Райо го направи отново (видео)

Преди седмица Райо Валекано заличи пасив от два гола срещу Севиля и стигна до 2:2, а днес направи абсолютно същото и срещу другия севилски тим - Бетис. В герой за "пчеличките" се превърна резервата Алберто Манучо. Той се появи в игра в началото на второто полувреме и до 50-ата минута успя да забие два бързи гола във вратата на "вердибланкос". За домакините на два пъти се разписа ветеранът Рубен Кастро, но попаденията му не се оказаха достатъчни за победата и Бетис регистрира трето поредно равенство.

Кастро поведе в 14-ата минута с глава след центриране на Франсиско Молинеро. Четвърт час по-късно нападателят на Бетис довкара топката от около метър във вратата на Хуан Карлос за 2:0. Гостите обаче не се предадоха и след влизането на Манучо атаките им станаха много по-опасни. В 48-ата минута той беше намерен от Роберто Трасорас и засече в далечния ъгъл, намалявайки Резултата. само две минути след това анголецът се оказа непокрит в наказателното поле и с акробатичен удар не остави шансове на Антонио Адан.

Равенството остави Бетис на 13-о място с 28 точки, а Райо Валекано е на 16-а позиция с 26 пункта.