Андерлехт попари Олимпиакос в единствения мач с продължения (видео)

Андерлехт елиминира Олимпиакос на 1/16-финалите в Лига Европа след успех с 2:1 след продължения. Гол на Костас Фортунис от дузпа в 29-ата минута заличи изоставането на гърците, но те не успяха да се възползват от превъзходството си в редовното време. В допълнителните 30 минути две попадения на Франк Ачеампонг смълчаха феновете на тима от Пирея и пратиха белгийците напред.

Преди седмица Андерлехт спечели с 1:0 у дома, макар че по-чистите положения в мача имаха гърците. Наставникът на Олимпиакос Марко Силва изрази увереност, че отборът му ще съумее да обърне нещата в своя полза на реванша и заложи на най-добрия си състав. Атаката на Олимпиакос водеше Идейе Браун, а Джими Дюрмаз и Алан Пулидо действаха по двата фланга. Гостите от Белгия излязоха с Филип Джуричич и Стефано Окака в предни позиции, а на пейката изненадващо останаха Стивън Дефур и младата звезда Юри Тилеманс.
Олимпиакос можеше да поведе още в 8-ата минута, но капитанът на гостите Силвио Прото спаси удара на Идейе Браун. Публиката на "Георгиос Караискакис" оказваше голяма подкрепа на домакините и те пресираха съперника дълбоко в неговата половина. В 29-ата минута Карл Мбодж, който вкара единствения гол в Брюксел, игра с ръка в наказателното поле на Андерлехт и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Костас Фортунис, който спокойно откри резултата.

До почивката мачът се изнерви и зрителите видяха доста нарушения, а Просто попречи на Пулидо да вкара втори гол за Олимпиакос. В началото на втората част в игра за домакините се появи и аржентинският ветеран Алехандро Домингес, който трябваше да внесе повече импровизация в средата на терена. След него пас Пулидо имаше чудесен шанс за втори гол, но го пропиля.
На другата врата Роберто трябваше да се намесва след удар на левия бек Александер Бютнер. В 64-ата минута Андерлехт можеше да изравни, но изстрелът на Анди Нажар срещна гредата. Естебан Камбиасо се контузи и това доведе до сериозни пробойни в халфовата линия на Олимпиакос. Гостите усетиха, че това е техният шанс и направиха няколко много опасни атаки. Франк Ачеампонг беше близо до така необходимия гол в 89-ата минута, но Роберто отново спаси и прати мача в продължения.
В първото от тях Олимпиакос пропусна да поведе следи удари на Браун Идейе и Алехандро Домингес. Постепенно обаче гърците отпаднаха физически и Андерлехт нанесе решителния си удар. Това стана в 103-ата минута след пас на влезлия като резерва Дефур и точен удар на Ачеампонг. Всичко приключи в 112-ата минута след нова комбинация между Дефур и Ачеампонг, завършила с второ попадение на тъмнокожия нападател.

ОЛИМПИАКОС - АНЕДЕРЛЕХТ 1:2 след прод. (1:0)
1:0 Фортунис (29) д.
1:1 Ачеампонг (103)
1:2 Ачеампонг (112)

* Андерлехт се класира за 1/8-финалите с общ резултат 3:1