Андерлехт излъга Олимпиакос (видео)

Андерлехт победи с 1:0 Олимпиакос в първи 1/16-финал от Лига Европа и взе минимален аванс преди реванша в Гърция. Срещата в Брюксел беше равностойна, но белгийците се възползваха от едно статично положение след почивката и стигнаха до успеха с попадение на Карл Мбодж.

Гостите също имаха своите положения, но няколко пропуска на тарана Идейе Браун ги лишиха от по-добър резултат преди ответния мач.
Белгийците веднага взеха инициативата и футболистите на Олимпиакос се принудиха да си служат с доста нарушения, за да спират набезите към вратата на Роберто. Десният бек Леандро Салино си изкара жълт картон още във 2-ата минута, а Роберто изби в корнер опасен изстрел на Филип Джуричич. Гърците обаче бързо се съвзеха и в 9-ата минута изстрел на централния нападател Идейе Браун срещна гредата.

Последва нов силен период за Андерлехт. Домакините атакуваха разнообразно, а Роберто трябваше да избива удари на Джуричич и Стефано Окака. В края на полувремето темпото поспадна и двамата вратари нямаха работа.
В първите минути след почивката Андерлехт отново нападаше повече, но по-опасни бяха атаките на Олимпиакос. При една от тях Константинос Фортунис пропусна да изведе гостите напред. В 64-ата минута Идейе Браун също беше близо до гола, но капитанът на домакините Силвио Прото спаси.

Андерлехт търпеливо чакаше своя шанс и той дойде в 68-ата минута. Тогава Александер Бютнер центрира от корнер и защитникът Кара Мбодж откри резултата. След гола в игра за Олимпиакос се появи Пайтим Касами, но въпреки старанието на бившия футболист на Фулъм, гръцкият тим не успя да изравни и го чака доста тежък реванш в Пирея.

АНДЕРЛЕХТ - ОЛИМПИАКОС 1:0 (0:0)