ПАОК без Бербатов показа характер в дербито, Олимпиакос е на един мач от титлата (видео)

Макар и без контузената си звезда Димитър Бербатов, ПАОК изигра един от най-добрите си мачове от началото на сезона и навакса изоставане от два гола в дербито срещу Панатинайкос. Двубоят в Атина завърши 2:2, като след него ПАОК остана на 4-о място в класирането, на 7 точки от "детелините", които са трети.

Шведският национал Маркус Берг откри за Панатинайкос в 10-ата минута, а в 51-ата Николаос Калцас вкара втори гол за домакините. Малко след това обаче Гойко Чимирот намали и върна интригата. Равенството за гостите от Солун донесе Димитриос Пелкас в 67-ата минута.
Шампионът Олимпиакос нямаше никакви проблеми с гостуващия Атромитос и го разгроми с 4:0. Попаденията за тима от Пирея отбелязаха Алехандро Домингес, Алан Пулидо, Естебан Камбиасо и Костас Фортунис.

Олимпиакос води с цели 18 точки пред втория АЕК и може да узакони поредната си титла още в следващия кръг, когато приема Верия.

ПАНАТИНАЙКОС - ПАОК 2:2
1:0 М. Берг (10)
2:0 Н. Калцас (51)
2:1 Г. Чимирот (56)
2:2 Д. Пелкас (67)

ОЛИМПИАКОС - АТРОМИТОС 4:0
1:0 А. Домингес (10)
2:0 А. Пулидо (65)