Къри и Томпсън със 75 точки за успеха на Голдън Стейт в Маями

Звездите на Голдън Стейт Стеф Къри и Клей Томпсън реализираха общо 75 точки при победата над Маями като гост със 118:112.

Гардовете на "воините" бяха с основен принос за обрата, сътворен в заключителната четвърт, след като отбелязаха 27 от последните 29 точки на тима си. Томпсън завърши срещата с 33 точки, докато Къри вкара 42, реализирайки шест тройки. Така Къри изравни рекорда на Кайл Корвър от 127 поредни мача с поне една отбелязана стрелба от зоната за 3 точки.

Тимът на Маями бе много близо до това да нанесе едва шесто поражение на шампионите, след като 40 секунди преди края имаше аванс от 1 точка, но с точна стрелба на Къри гостите взеха аванс от 110:108. При ответната атака Дуайн Уейд изпусна да изравни, а в оставащите секунди Уориърс си осигуриха победата с точни изпълнения от наказателната линия.

За Маями с 32 точки най-резутатен бе Дуайн Уейд, а резервата Хасан Уайтсайд приключи с 21.

Дебют с екипа на Голдън Стейт направи бразилският център Андерсон Вераджао, който за 10 минути на терена записа 1 точка и 3 борби.

С победата, която е под номер 51, Голдън Стейт продължава да има реален шанс да подобри рекорда на Чикаго Булс от сезон 1995/96, когато "биковете" спечелиха 72 от всичките си 82 мача през редовния сезон. В този момент от сезона Майкъл Джордан и компания бяха 50-6, докато Уориърс са 51-5.