UPCN (Сан Хуан) взе бронза на клубното първенство на Южна Америка, Ники Учиков най-добър нападател

Волейболният шампион на Аржентина UPCN (Сан Хуан), където играят българските национали Николай Учиков и Тодор Алексиев, спечели бронзовите медали на континенталното клубно първенство на Южна Америка в Таубате (Бразилия).

Играчите на UPCN успяха да надиграят другия аржентински гранд Персонал (Боливар) с 3:0 (27:25, 28:26, 25:13) в спора за бронза, игран снощи пред около 2000 зрители в зала "Колизео Абаете". Така шампионите на Аржентина взеха сладък реванш за загубата си в предварителната група с 0:3 и спечелиха бронзовите медали за втори път в своята история. Ники Учиков изигра поредния си много силен мач за UPCN и се оказа в основата на успеха, а впоследствие бе определен и за най-добър нападател на турнира.

Титлата на Южна Америка пък спечели световният шампион - бразилският Сада (Крузейро), който би категорично домакините от Фунвик (Таубате) с 3:0 (25:20, 25:21, 25:10) в големия финал на първенството. Това е трети континентален трофей за волейболистите на Крузейро и първи след от 2014 година. Най-резултатен за Сада стана националът на "Селесао" Уолъс Соуса с 11 точки, с колкото завърши и съотборникът му в националния отбор Рикардо Лукарели за Таубате. За най-полезен играч (MVP) на турнира обаче бе обявен кубинецът с местен паспорт Йоандри Леал.