ЦСКА-София 2:0 Берое

България грабна среброто на Европейското първенство

България спечели сребърния медал от Европейското отборно първенство по бадминтон. Днес нашите момичета отстъпиха с 1:3 на Дания във финала. С големия си успех българките подобриха класирането си от предния шампионат на Стария континент. Преди две години в Базел нашите спечелиха бронзовите медали. Днес в тима ни се чувстваше умора от дългите мачове досега и особено след вчерашната драматична победа над Испания. Датчанките от своя страна бяха по-свежи заради по-малкото си изиграни двубои и се възползваха, за да грабнат титлата.

В първия двубой Линда Зечири загуби от Лине Кешфелт с 0:2 гейма (15:21; 9:21). Съперничката на Линда започна по-силно мача и още в началото на срещата взе комфортна преднина от няколко точки, която не изпусна до края на частта. Във втория гейм тя бе още по-категорична и спечели без проблеми мача.

Във втората среща Петя Неделчева загуби със същия резултат 0:2 (18:21; 18:21) от Ана Теа Мадсен. Младата датчанка бе по-подвижна и с мощни смчове успя да вземе предимство още в началото на мача. В края на гейма Петя намали разликата, но в крайна сметка не успя да стигне до обрат. Във втория гейм ситуацията не бе много по-различна и Мадсен спечели отново на 18.

В третия мач Стефани Стоева показа класа и не даде шансове на Мете Поулсен. По-малката от сестрите Стоеви взе бърза победа с 2:0 (21:13; 21:15) и не остави съмнения, че е по-добрият състезател.

В първия двубой на двойки Петя Неделчева и Габриела Стоева не успяха да се справят с Кристина Педерсен и Камила Ритер Юл, което се оказа и решителният успех за датчанките. Умората у нашите вече бе твърде голяма и те не дадоха сериозен отпор на съперничките (11:21; 12:21).

ДАНИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:1

Лине Кeшфелт - Линда Зечири 2:0 (21:15; 21:9)

Ана Теа Мадсен - Петя Неделчева 2:0 (21:18; 21:18)

Мете Поулсен - Стефани Стоева 0:2 (13:21; 15:21)

Кристина Педерсен/ Камила Ритер Юл - Петя Неделчева/Габриела Стоева 2:0 (21:11; 21:12)