Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Седем гола в дербито на Бретан

Отборите на Лориен и Гинган сътвориха истински спектакъл в дербито на полуостров Бретан от 27-ия кръг на Лига 1 и завършиха 4:3. Гостите поведоха с 2:0 с попадения на Янис Салибур, но преди почивката Маджид Уорис намали за "мерлузите". В самото начало на втората част домакините стигнаха до пълен обрат само за 60 секунди, след като Бенжамен Жано и отново Уорис бяха точни между 48-ата и 49-ата минута. Джими Бриан обаче изравни за Гинган преди да дойде последната секунда на мача, когато Рафаел Герейро донесе успеха на Лориен. "Мерлузите" са на 12-о място с 34 точки, докато Гинган има три по-малко на 16-а позиция.

Анже записа четвърта поредна загуба, след като бе надигран с 2:3 като домакин от Монпелие. Южняците поведоха с 3:0 до почивката с голове на Кевин Бериго, Мустафа Ятабаре и Сулейман Камара. През втората част Арнол Бука Муту и Горан Каранович намалиха за Анже, но това не се оказа достатъчно за нещо друго освен за по-достойна загуба. Домакините се смъкнаха до осма позиция с 37 точки, докато Монпелие вече е 14-и с 32.

Тулуза се спаси от загуба от Газелек Аячо в последната минута на двубоя, след като Мартин Брайтуайт се разписа за 1:1. Преди това Кевин Май бе дал преднина на корсиканците. Гостите доиграха мача с човек по-малко, тъй като Исиага Сила получи втори жълт картон. Ситуацията за Тулуза става все по-неприятна, след като отборът вече е на седем точки от спасението. Аячо също е в опасната зона, но "брегът" е само на една.