Абсурден автогол прати Уотфорд на 1/4-финал за ФА Къп (видео)

Уотфорд победи с 1:0 Лийдс у дома и се класира за 1/4-финалите на Купата на Англия за първи път от 2007 година. Изключително нелеп автогол на Скот Уутън в 53-ата минута се оказа решаващ за крайния изход, но като цяло "стършелите" заслужено продължават напред.

Шест промени имаше в състава на Уотфорд за днешния двубой - Пантилимон, Паредес, Бритос, Холебас, Суарес и Абди започнаха. Сюлеймане Бамба стартира вместо Лиъм Купър за Лийдс.

"Стършелите" влязоха силно в мача и още в първите минути Дийни пропусна добра възможност след удар с глава. След това и Бритос стреля два пъти неточно от отлични позиции. Постепенно Лийдс поизравни играта и в края на полувремето гостите изглеждаха по-опасния отбор, но в крайна сметка двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

В самото начало на втората част домакините с основание имаха две последователни претенции за дузпа, след като удари на Дийни срещнаха ръцете на бранители на Лийдс, но и двете ситуации Майкъл Оливър не посочи бялата точка.

В 53-ата минута Скот Уутън си отбеляза абсурден автогол, с който даде аванс на Уотфорд. Уотсън центрира отдясно, а на далечната греда бранителят на Лийдс, без да бъде пристискан от никого, прати топката с крак в собствената си врата. Няколко минути след това Етиен Капу вкара втори гол, който обаче бе отменен заради нарушение на Дийни срещу Тейлър.

До края Уотфорд не успя да направи победата си по-изразителна, въпреки че не липсваха възможности за това.

СЪСТАВИТЕ, СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!