Леванте се отлепи от дъното и продължи лошата серия на Хетафе (видео)

Отборът на Леванте спечели с класическото 3:0 домакинството си на Хетафе от 25-ия кръг в Примера дивисион. Това бе важна победа за валенсианци, които се отлепиха от последното място във временното класиране и спряха серията си от 3 поредни загуби. В същото време пък за Хетафе лошата серия продължава, като отборът записа 5-то поредно поражение.

Домакините взеха преднина в мача още в 10-ата минута с прекрасен гол. Хосе Моралес пое на крилото, финтира няколко бранители на съперника и с прецизен удар вкара за 1:0. След това в 43-ата минута велансианци си спечелиха и дузпа, а Джузепе Роси от бялата точка направи 2:0, като отбеляза втория си гол за испанския тим. Крайното 3:0 пък оформи Жоан Верду в 81-ата минута на срещата.

Така Леванте събра актив от 20 точки и излезе на 19-ото място във временното класиране. Хетафе пък остава на 13-ата позиция с 26 точки.