Евро 2024: Англия - Словакия

ЙЕБ-Шумен с победа в морската столица

Женският отбор на ЙЕБ-Шумен (Шумен) постигна победа с 3:1 (16:25,25:15, 25:12, 25:11)над Спартак (Варна) в женското  първенството на България в среща от 15-ти кръг, играна във Варна.

Мачът започна много убедително за волейболистките от морската столица, които показаха разнообразна и изпълнена с настроение игра. Агресивното начало им позволи натрупат преднина от 8:4 до първото техническо прекъсване. Шуменки на няколко пъти успяваха да се доближат в резултата, но след това разконцентрация в играта им позволи на морските момичета да увеличат предимството си и да затворят гейма с 25:16.

След загубения първи гейм, волейболистките от Шумен показаха много стабилност и желание за игра във втората част, което пречупи младия отбор на Спартак. Това доведе до пълен обрат в мач, като отбора на Шумен успяваше чрез колективна игра и отборен дух да доминира изцяло на терена, а това се оказа непосилно за новака в женското първенство. Шумен успя да спечели убедително следващите три части и да постигне трета победа в първенството.

Във временното класиране Шумен има 3 победи и 8 точки, с които заема осмото смято, а отборът на Варна остава последен в класирането без нито една победа и само 1 точка.