Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4 /Почивка/

Севиля се завърна в любимия си турнир с класика (видео)

Актуалният носител на трофея в Лига Европа - Севиля, победи с класическото 3:0 Молде на "Рамон Санчес Писхуан" и вече с единия крак е на 1/8-финалите в надпреварата. Фернандо Йоренте (35' и 49') вкара два гола, а Кевин Гамейро (72') добави един за испанския тим, който спечели с лекота.

Севиля доминираше тотално през първата част, но домакините взеха аванс от едва един гол преди почивката. Той бе реализиран от Фернандо Йоренте в 35-ата минута. Витоло се пребори за една топка пред наказателно поле и асистира на Цар Лъв, който стреля с левия крак, топката чукна гредата и влезе във вратата за 1:0. До края на полувремето Йоренте пропусна още една много добра възможност, като този път неговият удар с глава премина встрани от лявата греда.

В 49-ата минута Йорeнте все пак удвои. Този път Коке изведе много добре своя съотборник, който от малкото наказателно поле стреля в далечния ъгъл - 2:0. След час игра удар на Коке срещна гредата, но в 70-ата минута Кевин Гамейро оформи класиката след грешка на стража на гостите, който пусна топката да мине под плонжа му.

Севиля вече е в серия от 14 поредни победи у дома. Реваншът е точно след седмица.

СЪСТАВИТЕ, СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!