Помитане

Помитане

Носителят на три титли от Откритото първенство на Уелс Рони О'Съливан изигра втори силен мач в Кардиф. След вчерашния успех с 4:1 части срещу Бари Пинчис днес 40-годишният англичанин бе още по-убедителен и скоростен - 4:0 фрейма срещу Пънфей Тян (Китай). Интересното бе, че Ракетата имаше две поражения от два мача срещу 28-годишния китаец. Статуквото обаче бе промено и в третия кръг в Уелс О'Съливан ще се изправи срещу Джими Робъртсън.

След вчерашния си двубой Рони предизвика много коментари заради решението си да не реализира умишлено максимум от 147 точки. Днес петкратният световен шампион показа отново висока класа и резултатност. Бившият лидер в ранглистата прекара по-малко от 40 минути около масата, като записа в сметката си три сенчъри брейка и една серия над 50.

О'Съливан започна с великолепните 110 точки, след което с още 90 направи аванса си 2:0 части. Гения от Чигуел наказваше всяка неточност на Пънфей Тян и с ново сенчъри от 112 точки си осигури и фрейм номер 3. Третата стотачка в мача дойде в четвъртата партия, когато Рони регистрира 102 точки за крайната победа с 4:0. Ракетата завърши показното си срещу китаеца със 100% резултатност при ударите от голямо разстояние, както и 100% успеваемост при сейфти играта.

Напред в "Моторпойнт Арина" в Кардиф продължава и миналогодишният шампион Джон Хигинс. Той също не даде партия на опонента си във втория кръг Сам Беърд. Хигинс завърши срещата с една по-сериозна серия от 115 точки в третата част. В следващата фаза на турнира 40-годишният шотландец ще мери сили с Питър Ебдън или Майкък Джорджиу.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ ДО МОМЕНТА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!