Ейбар отново в зона Европа

Ейбар се върна в местата, даващи класиране за Лига Европа, след като спечели с 2:0 домакинството си на Леванте. Успехът идва след три поредни загуби за баските, които допуснаха 10 гола в тези срещи.

Леванте, който е последен в класирането, започна по-добре срещата. Още в десетата минута Дейверсон излезе в добра позиция, но диагоналният му удар мина встрани от вратата. Головите положения обаче като цяло бяха рядкост. Постепенно домакините започнаха да контролират събитията на терена и в 37-ата минута откриха резултата. Такаши Инуи бе намерен отляво и той прати топката на крака на Борха Бастон, която я засече в мрежата. Нападателят, който е собственост на Атлетико Мадрид, отбеляза 15-ия си гол за този сезон.

След почивката Ейбар игра с повече идеи в атака и в 58-ата минута Ескаланте проби отдясно и центрира, а Тоньо Гарсия след няколко опита да изчисти прати топката в собствената си мрежа. Дейверсон пропусна да върне Леванте в мача малко по-късно. В 78-ата минута вратарят на гостите направи страхотно спасяване следу удар на Пелетейро.