ЦСКА с впечатляваща победа на "Армията" - срамът за лидера в "Б" група е пълен (видео)

Отборът на ЦСКА изигра най-силният си мач под ръководството на Христо Янев. "Червените" разбиха с 6:0 лидера в "Б" група Дунав (Русе) в контролна среща, която се игра на "Армията". Мачът стартира с минута мълчания в памет на Трифон Иванов. С две попадения се отличи Николай Цветков (60, 72) и по едно добавиха Станислав Маламов (14), Момчил Цветанов (55), Петър Витанов (68) и Александър Александров (71).

ЦСКА напълно надигра своя съперник и направи Дунав за смях. Тук големият въпрос е това ли е нивото на "Б" група? Не е срамно русенци да загубят от "червените" на "Армията", но да не могат да минат центъра срещу тим от "В" група, не говори никак добре за развитието на професионалния ни футбол.

ЦСКА - Дунав Русе

През първата част "червените" надиграха своя опонент. Възпитаниците на Христо Янев не успяха да създадат кой знае колко чисти голови положения, но като цяло контролираха събитията на терена. "Армейците" не позволиха на тима от Русе нито веднъж сериозно да застраши вратата на Стоян Колев.

В 3-ата минута ЦСКА създаде добра атака, при която Преслав Йорданов напредна в половината на гостите. Момчил Цветанов обаче не успя да засече топката в наказателното поле.

Първото попадение реализира Станислав Маламов с глава в 14-ата минута.

В 28-ата минута Йорданов излезе на удобна позиция и се пробва да прехвърли стража Луков, но опитът му се оказа неуспешен.

Секунди преди края на първата част Атанас Атанасов влезе изключително грубо в краката на Момчил Цветанов и бе изгонен. Кирил Динчев изтича да потърси сметка за необмисленото действие на играча на Дунав и го избута, за което и той видя червения цвят.

Втората част започна с нов червен картон. В 49-ата Будинов удари без топка Чорбаджийски и бе изгонен.

На мястото на тримата изгонени състезатели на терена се появиха нови играчи и по този начин двата тима са в пълен състав.

До края на двубоя ЦСКА бе пълен господар и правеше каквото си поиска пред безпомощните играчи от Русе, и отбеляза цели пет попадения.

В 55-ата Момчил Цветанов даде начало на головата фиеста. Крилото излезе сам срещу вратаря и увеличи аванса.

В 60-ата минута Николай Цветков покачи на 3:0. Маламов проби мощно отляво и подаде към своя съотборник, за когото не остана нищо друго освен да отбележи.

В 61-ата минута ЦСКА можеше да вкара четвърти гол, но футболистите в червено подходиха несериозно и пропуснаха за пореден път да опънат мрежата, независимо че бяха останали трима на един.

В 66-ата минута Борис Галчев изведе сам срещу вратаря Александър Александров, който не успя да отбележи.

Това все пак се случи в 68-ата минута, когато Петър Витанов вкара за 4:0 на празна врата. Галчев изпълни прецизно пряк свободен удар и кълбото се отби в страничния стълб. При добавката Витанов не сбърка.

ЦСКА не спря дотук. В 71-ата минута Галчев се възползва от груба грешка от страна на бранител на Дунав и пресече кълбото. Халфът намери Александров, който направи срамът на лидера в "Б" група пълен - 5:0.

60 секунди по-късно падна нов гол. Негов автор бе Цветков, който се разписа с удар по диагонала, оформяйки крайното - 6:0.

До края на срещата ЦСКА можеше да вкара и седми гол, но изстрелът на Йордан Йорданов срещна гредата.

Дунав за първи път застраши вратата на "армейците" в края на мача, когато играч на тима от "Б" група пропусна сам срещу вратаря.

ЦСКА - ДУНАВ 6:0

1:0 Маламов 14
2:0 Цветанов 55
3:0 Цветков 60
4:0 Витанов 68
5:0 Александров 71
6:0 Цветков 72

ЦСКА: Колев, Чорбаджийски, Динчев, Райчев, Грънчов, Галчев, Йорданов, Маламов, Цветанов, Аясс, Йорданов