Братоев и Тренто треснаха русите от Модена (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Шампионите на Италия за 2015 година от Диатек Трентино (Тренто) удариха носителя на Купата за 2015 и 2016 година DHL (Модена) с 3:2 (20:25, 25:22, 25:17, 19:25, 15:9) в последен мач от 17-ти кръг на Суперлигата, само няколко дни след финала за Купата на Италия в Милано, който бе спечелен от Ървен Нгапет и компания.
Модена - Тренто 2:3
Волейболистите на Модена се бяха изрусили всички в чест на спечеления трофей в неделя, а мачът бе доста различен от този в Милано.
Треньорът на Модена Анджело Лоренцети заложи на Милош Никич в стартовия състав вместо на Неманя Петрич, а Радо Стойчев - на Олег Антонов вместо на Филипо Ланца.
Българският разпределител Георги Братоев се включваше като резерва във втория, 4-ия и 5-ия гейм, но не успя да се разпише от сервис. Тренто показа много добра игра на блокада (12:3 точки), а най-резултатен с 28 точки бе диагоналът Митар Джурич (3 аса, 2 блока, 61% ефективност в атака). Словенецът Тине Урнаут добави 13 точки (1 ас, 1 блок, 52% ефективност в атака, 34% перфектно и 62 позитивно посрещане).
За домакините Лука Ветори реализира 23 точки (2 аса, 57% еэфективност в атака), френската звезда Ървин Нгапет добави 15 точки (1 ас, 47% ефективност в атака, 32% перфектно и 54% позитивно посрещане). Така приключи серията от 10 поредни победи на Модена в шампионата, като това бе и първата им домакинска загуба в "Пала Панини" през този сезон.
Модена се завърна на първото място във временното класиране и благодарение на спечелената точка вече има 44 точки, колкото и Кучине Лубе Банка Марке (Чивитанова). Предимството на Модена обаче е в по-доброто геймово съотношение (49:17 срещу 49:18). Тренто е на трето място с 38 точки.
DHL (МОДЕНА) - ДИАТИК ТРЕНТИНО (ТРЕНТО) 2:3 (25:20, 22:25, 17:25, 25:19, 9:15)
МОДЕНА: Бруно Резенде 2, Лука Ветори 23, Ървен Нгапет 15, Милош Никич 7, Лукас Сааткамп 13, Матео Пиано 7 - Салваторе Росини-либеро
Старши-треньор: Анджело Лоринцети
ТРЕНТО: Симоне Джанели 8, Митал Джурич 28, Олег Антонов 8, Тине Урнаут 6, Симон Ван Де Вуурде 6, Себастиан Соле 7 - Масимо Колачи-либеро (ГЕОРГИ БРАТОЕВ, Карло Де анджелис, Габриеле Нели, Филопо Ланца 1)
Старши-треньор: РАДОСТИН СТОЙЧЕВ.

СНИМКИ: :trentinovolley.it, Марко Трабалца

ГАЛЕРИЯ от мача МОДЕНА - ТРЕНТО 2:3 - ТУК!!!