Атлетико направи обрат, а Торес най-сетне стори дългоочакваното (видео + галерия)

Отборът на Атлетико Мадрид си върна самочувствието, след като надигра трудно с 3:1 гостуващия Ейбар в мач от 23-ия кръг на Ла Лига. Гостите от Страната на баските откриха резултата в 47-ата минута след гол на Кеко. Два корнера, придружени с грешки на вратаря, позволиха на домакините да обърнат развоя след попадения на Хосе Хименес (56) и Саул (63). В последните секунди на срещата Фернандо Торес заби своя стотен гол за Атлети, който търсеше от септември миналата година.

Саул се превъплъти в ролята на централен защитник заради кадровите проблем в отбрана, като липсваха трима от четиримата титуляри. Анхел Корея получи шанс до Антоан Гризман.

Атлетико - Ейбар - 3:1 Момчетата на Диего Симеоне изпитваха затруднения в контрола върху топката и изграждането на атаките. Гостите от "Ипуруа" действаха със самочувствие и стояха равностойно на терена. Единствено Яник Ферейра Караско привличаше внимание с атрактивните си изпълнения. В 19-ата минута Гризман получи шанс за гол след подаване на Хесус Гамес, но шутира над целта. Баските дори играеха по-често с топката, макар да не поставяха под напрежение Ян Облак. В 33-ата Корея не беше точен с изстрела след грешка в защитата на "синьо-червените".

Атлетико - Ейбар - 3:1 Второто полувреме започна шокиращо за публиката на "Висенте Калдерон". Минута и половина след началото на втората част Саул настъпи топката като последен в отбрана, Серхи Енрик отне и бившият играч на Атлетико Кеко отбеляза с удар от 20 метра - 0:1. "Лос рохибланкос" успяха да притиснат своя опонент и да си спечелят три поредни корнера, като след третия успяха и да изравнят резултата в 56-ата минута. Вратарят Асиер Риесго изгледа как Хосе Хименес бележи с глава почти от голлинията и то през неговите ръце. Стражът "проспа" ситуацията и на практика подари гол.

Атлетико - Ейбар - 3:1 В 63-ата ново центриране от корнер завърши с попадение в мрежата на гостите. Този път грешникът Саул се превърна в герой след точен удар с глава от седем метра. Риесго отново действаше припряно и топката мина през ръцете му - 2:1. В 70-ата сантиметри не достигнаха на Ферейра Караско при опасен изстрел. В 73-ата Облак излезе неразчетено, но Мауро дос Сантос не можа да играе с топката на втората греда.

Атлетико - Ейбар - 3:1 В 78-ата Оливер Торес изведе прекрасно Фернандо Торес, който сам срещу вратаря насочи покрай гредата в аут. В 80-ата Ел Ниньо имаше нов шанс пак след подаване на Оливер, но мерникът му отново изневери. В добавеното време на срещата Торес най-сетне отбеляза своя стотен гол за Атлетико. Лусиано Вието центрира отляво, а бившият испански национал засече с крак в малкото наказателно поле за крайното 3:1.

Атлетико - Ейбар - 3:1 С победата мадридчани временно настигнаха лидера Барселона, който обаче има два мача по-малко. Това беше победа номер 100 за Диего Симеоне в Ла Лига. Единствен повече успехи има Луис Арагонес.