Лацио стана поредната жертва на летящия Наполи

Наполи продължи победната си серия и при гостуването на Лацио. Тимът на Маурицио Сари записа седми пореден успех в Серия А, което е клубен рекорд, след 2:0 на "Олимпико" и остана лидер в класирането. Двубоят бе решен през първото полувреме, когато в рамките на три минути гостите вкараха два гола. Гонсало Игуаин реализира дежурното си попадение, което е 24-о за първенството от началото на сезона, а малко по-късно Хосе Кайехон удвои аванса на неаполитанците.

Лацио, който бе в серия от седем поредни срещи без загуба, игра плахо и безидейно до средата на второто полувреме. Тогава в рамките на няколко минути римляните създадоха няколко положения, на така и не успяха да стигнат до гол, който да ги върне в мача. Феновете на "орлите" пък отново се отличиха с расистки скандирания, които накараха съдията да спре мача за няколко минути.

На другия полюс бе Наполи, който имаше план и го изпълни перфектно. Голмайсторът на тима Гонсало Игуаин отново победе тима. В 24-ата минута аржентинецът получи топката от Жоржиньо, направи двойно с Кайехон и стреля, вратарят спаси, топката се върна и се удари в тялото на Игуаин, отивайки в мрежата. Това бе 23-ият гол от 23 мача за нападателя, а само за сравнение миналогодишните голмайстори в Серия А Лука Тони и Мауро Икарди завършиха тогава с 22 попадения. Само три минути по-късно прекрасен пас на Инсиние изведе Кайехон сам срещу вратаря на домакините и испанецът с елегантно изпълнение прехвърли Маркети.