Жесток побой: Меси и Суарес пратиха Валенсия в седма глуха (видео)

Носителят на трофея Барселона буквално се подигра с Валенсия в първия полуфинал от турнира за Купата на краля. Каталунците смазаха неориентирания си съперник със 7:0, а всички голове бяха дело на Луис Суарес и Лионел Меси. Уругваецът се разписа 4 пъти, а аржентинецът се задоволи "само" с хеттрик. Всъщност, резултатът можеше да е и по-внушителен, ако не бяха пропускът на Неймар от дузпа и още няколко пропилени възможности пред вратата на "прилепите".

От края на първото полувреме гостите играха с човек по-малко, след като Шкодран Мустафи получи червен картон за нарушението в наказателното поле, довело до дузпата за Барса. По това време "блаугранас" вече водеха с 3:0.

Поредният провал почти сигурно ще доведе до уволнението на Гари Невил. Под негово ръководство Валенсия още няма победа в Примера дивисион и се намира в долната половина на таблицата. След днешния погром е критално ясно, че тимът няма да може да спори и за Купата на краля.
Барса вече в серия от 27 мача без загуба във всички турнири. За последно тимът на Луис Енрике оттсъпи на Севиля с 1:2 през октомври.

Наставникът на домакините Луис Енрике даде почивка на трима основни футболисти - Клаудио Браво, Даниел Алвеш и Хавиер Масчерано. Вместо тях сред титулярите се появиха Марк-Андре тер Стеген, Алейш Видал и Жереми Матийо. Атаката се водеше от звездното трио Меси - Неймар - Суарес, а в средата на терена Арда Туран беше предпочетен пред Иван Ракитич.

Дебют за Валенсия направи привлеченият под наем от Атлетико Мадрид Гилерме Сикейра. Аржентинският ляв бек действаше в по-предни позиции, както и Жоао Кансело отдясно. В предни позиции Гари Невил разчиташе на Родриго Морено, а в халфовата линия си партнираха Даниел Парехо и Андре Гомеш.
Гостите бяха подложени на сериозен натиск от самото начало и защитата им бързо се пропука. В 7-ата минута Неймар пусна много хитър пас към Луис Суарес и уругваецът без да се бави простреля Матю Райън. Каталунците продължиха да атакуват в 12-ата минута вече водеха с 2:0. Попадението отново бе дело на Суарес, този път след красива комбинация между Серхио Бускетс и Видал.

Барса се забавляваше на терена, а от трибуните на "Камп Ноу" се чуваха подвиквания "Черишев, обичаме те!" Те бяха насочени към руския национал Денис Черишев, който премина във Валенсия под наем от Реал Мадрид, след като по-рано през сезона именно той стана причина "белите" да бъдат изхвърлени от турнира.

В 29-ата минута Суарес премина през няколко бранители на "прилепите" и подаде на Меси, който хладнокръвно направи резултата 3:0. Валенсия вече мислеше само как да загуби с по-поносим резултат, а в 42-ата минута дори можеше да намали, но Дани Парехо стреля в аут.
В края на полувремето пред вратата на Райън стана горещо. Първо Меси уцели горната греда след подаване на Суарес, а после аржентинецът се отскубна от Шкодран Мустафи, който го повали в наказателното поле. Реферът Иглесиас Вийянуева вдигна червен картон на защитника, а дузпата изпълни Неймар, който обаче стреля в десния страничен стълб.

В намален състав и без никакви съпротивителни сили, Валенсия беше като боксова круша през второто полувреме. Арда Туран пропусна да вкара първия си гол с екипа на Барса, а удар на Жерард Пике мина над напречната греда. Гостите оцеляха и след изстрел на Бускетс.
В 59-ата минута Суарес чукна топката към Меси, който преодоля двама защитници и с плътен удар направи резултата 4:0. Десетина минути по-късно Валенсия осъществи хубава атака и Родриго Морено прати топката в мрежата, но попадението му беше отменено за засада.

Не след дълго Меси оформи хеттрика си - 37-и в неговата кариера, но с това мъките за "прилепите" не приключиха. В 83-ата минута Суарес също се разписа за трети път, засичайки с глава перфектно центриране на Адриано Корея, а в 88-ата отново уругваецът оползотвори пас на Арда и довърши Валенсия - 7:0.

БАРСЕЛОНА - ВАЛЕНСИЯ 7:0 (3:0)
1:0 Л. Суарес (7)
2:0 Л. Суарес (12)
3:0 Л. Меси (29)
4:0 Л. Меси (59)
5:0 Л. Меси (74)
6:0 Л. Суарес (83)
7:0 Л. Суарес (88)