Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Левандовски и Мюлер станаха №1 в Бундеслигата (видео + галерия)

Байерн (Мюнхен) с лекота записа поредна победа в Бундеслигата и възвърна преднината си от 8 точки на върха пред Борусия (Дортмунд). Този път жертва падна запътилия се към Втора Бундеслига тим на Хофенхайм, който беше победен само с 2:0. Роберт Левандовски вкара и двете попадения - в 32-ата и в 64-ата минути. Срещата влиза в историята с това, че полякът и Томас Мюлер вече имат общо 33 гола след първите 19 кръга, което е нов рекорд за най-резултатно дуо в историята на Бундеслигата на този етап от шампионата. Лева е реализирал 19 от тях, а останалите 14 са на сметката на германския му съотборник.

Двубоят беше от скучните, при които играчите на Байерн само нападаха, а гостите - само се бранеха в стремежа си да не бъдат разгромени. По-интересното беше да се види как Джосеп Гуардиола ще реагира след контузията на Хавиер Мартинес, която го остави само с Холгер Бадщубер като типичен централен бранител. Треньорът построи своите в схема с трима в защита, като триото беше допълнено от Дейвид Алаба и 20-годишния халф Джошуа Кимих. Баварците "затвориха" съперника си с активната игра по крилата на Дъглас Коща и Кингсли Коман отляво и на Ариен Робен и Томас Мюлер отдясно.

Байерн (Мюнхен) - Хофенхайм 2:0

Независимо от това началото беше трудно и трябваше да изминат 17 минути, преди Оливер Бауман да бъде застрашен след изстрел на Мюлер. Това обаче като че ли беше преломният момент, защото в следващите няколко последваха пропуски на Робен и пак на Мюлер.

Защитата на Хофе се предаде в 32-ата минута, когато Коща центрира остро по земя и Левандовски заби първото си попадение за вечерта. За бразилеца това е 15-ия гол от началото на сезона, в реализирането на който той взима участие.

Чак три минути преди почивката футболистите на Хууб Стевенс решиха да покажат, че и те са на терена, организирайки първата си опасна атака, при която новото попълнение Андрей Крамарич стреля в ръцете на Мануел Нойер.

Второто полувреме започна с шут на Чаби Алонсо, който се беше запътил под гредата, но Бауман се намеси. Последва пропуск на Левандовски с глава от трудна позиция.

Малко изненадващо гостите се възползваха от спокойствието в редиците на шампионите и в 56-ата минута Крамарич отново беше близо до гола, като този път и Нойер нямаше какво да стори, но топката профуча край гредата в аут. Шанс се отвори и пред нисичкия Едуардо Варгас, който от нищото се беше позиционирал най-добре при центриране и с глава насочи кълбото на няколко сантриметра над напречния стълб.

Хофе пропусна своите шансове и веднага инкасира второ попадение. В 64-ата минута Лаам изведе Лева в коридор и последва технично копване за 2:0.

Тук вече всичко беше ясно и срещата се доиграваше. Това позволи на Гуардиола да даде почивка на Мюлер и Коман, а появилият се като смяна Артуро Видал удари греда в 71-ата минута. До края остана време за още един пропуск на Левандовски, а в заключителните минути феновете станаха на крака, за да приветстват завръщащия се след травма Хуан Бернат.

Хофенхайм остава на дъното на класирането, като вече е на 7 точки от първия тим над чертата. Мачовете на истината за клуба от Зинсхайм ще бъдат срещу отборите от неговата черга и този срещу Дармщат 98 след седмица е един от тях. Байерн пък го очаква далеч по-сериозно изпитание, тъй като ще гостува на Байер (Леверкузен).

Двубоят днес ще се запомни и с факта, че беше под №500 на "Алианц Арена" от откриването му преди 11 години насам.