Атлетик Билбао се намърда в топ 5 (видео)

Отборът на Атлетик Билбао пречупи като гост с 1:0 Хетафе в двубой от 22-ия кръг на испанския шампионат. Иняки Уилиямс отбеляза единствения гол в 25-ата минута. С победата "лъвовете" временно се настаниха на петото място в класирането.

Гостите от "Сан Мамес" играха по-силно преди почивката. В 13-ата минута Висенте Гуаита се намеси след тройна комбинация между Ариц Адурис, Уилиямс и Сабин Мерино. При следващата атака Мерино пропусна след подаване на Иняки. В 25-ата тъмнокожият баск поведе "лъвовете" напред, след като засече центриране от крака на Микел Баленсиага. В 30-ата Адурис пропусна да отбележи втори гол. В края на полувремето домакините се посъвзеха.

Кастилският тим започна с хъс втората част, който бързо беше туширан. Топката се мотаеше предимно в центъра на терена и рядко беше шутирана по посока на някоя от вратите. В 66-ата минута Стефан Шчепович остана сам срещу Горка Ираисос с отлична възможност да изравни, но не беше прецизен. В 92-ата минута Хуан Кала беше изгонен, като преди това домакините изпуснаха много добър шанс за изравнителен гол.

Снимка: "Марка"