Голово шоу на първата контрола на Дунав

В истинско голово шоу се превърна първата зимна контрола на Дунав. "Драконите" отстъпиха с 3:4 на отбора на Оборище Панагюрище на базата на "Ботев" Пловдив в Коматево.

Русенският състав започна с Мартин Луков на вратата. Пред него в отбрана действаха Николай Парнаров, Михаил Милчев, Мартин Ковачев, Атанас Атанасов. В халфовата линия и нападението стартираха Диян Димов, Светослав Читаков, Юлиан Ненов, Антон Огнянов, Георги Чакъров и Мирослав Будинов.

Дунавци бяха по-активни през първата част, но поведоха в резултата едва в 40-ата минута чрез Мартин Ковачев. 2 минути преди края на полувремето обаче допуснаха изравнителен гол за 1:1 на Иван Колев.
След подновяването на играта старши треньорът на "Дунав" Веселин Великов смени на практика целия си отбор.

Всъщност по около 30 минути си разделиха вратарите, като още през първото полувреме влезе Станислав Антонов, последван от Радосвет Христов. След това заиграха и Петър Патев, Марио Петков, Николай Колев, Ивайло Раденцов, Янислав Иванов, Бранимир Костадинов, Ангел Здравчев, Деян Лозев, Йордан Димитров.

От това загуби синхронът в дунавските редици и панагюрци дори поведоха с гол на Заприн Голачки в 48-ата минута. Лозев все пак изравни две минути по-късно. Лъки Пол Отофе отново изведе "Оборище" напред за 3:2 в 60-ата минута. Опитният халф на русенския отбор Ивайло Раденцов изравни за 3:3 в 72-ата минута, а Николай Кузманов оформи крайното 4:3 за тима от Панагюрище в 88-ата минута.

"Това беше на практика първата ни игра на голям терен за тази година. Заради обилния снеговалеж и ниските температури не можехме да си позволим това в Русе до момента. Доволен съм само от първото полувреме. Футболистите на "Оборище" минаха 3 пъти центъра и ни вкараха 3 гола през второто полувреме. Личи си, че имаме още много работа по отношение на физическата подготовка и сработването. Надявам се в следващите проверки да покажем по-добра игра", заяви Великов.

Дунав продължава подготовката си в Стара Загора. На 28 януари, четвъртък, отборът играе контрола в Свиленград срещу местния едноименен тим. На 30 януари, събота, е приятелския мач срещу елитния "Берое", след което "драконите" се връщат в Русе.

Както вече съобщихме, след това от 6 до 16 февруари те ще се включат в турнира "Балчик Къп", където са в предварителна група с "Черно море" Варна, "Ботев" Враца и "Интер" Плачидол.