Драматична победа за Леванте в дебюта на Роси

Леванте надви с 3:2 гостуващия Лас Палмас в последния мач от 21-ия кръг на Примера и се доближи само на две точки от спасителната зона. В герой за домакините се превърна нападателят Хосе Моралес, който вкара два от головете. Дебют за тима от Валенсия направи новото попълнение Джузепе Роси. Дошлият от италианския Фиорентина нападател влезе като резерва четвърт час преди края.

Моралес даде аванс на Леванте в 25-ата минута, а в началото на втората част Дейверсон покачи на 2:0. Малко след това Вилиан Жозе намали, но отново Моралес в 63-ата минута зарадва феновете на "Сиутат де Валенсия". Гостите не се предадоха и Вилиан Жозе вкара втория си гол в мача, възползвайки се от грешка нс стража Диего Мариньо.

Финалният щурм на гостите не донесе изравнително попадение и те останаха сред изпадащите, като имат само точка повече от Леванте. След два дни на Лас Палмас предстои реванш от 1/4-финалите за Купата на краля срещу Валенсия. Първата среща завърши 1:1.