Голямо шоу на "Сан Мамес", Адурис бележи зрелищни голове (видео)

Отборът на Атлетик Билбао спечели убедително с 5:2 срещу Ейбар в баски сблъсък от 21-ия кръг на Примера дивисион. Ариц Адурис вкара два страхотни гола (13 и 57), единият след задна ножица. Сабин Мерино (27), Аймерик Лапорт (40) и автогол на Мауро дос Сантос (80) също зарадваха публиката на "Сан Мамес". Тимът на Хосе Луис Мендилибар вкара два гола чрез Борха Бастон (3 и 50-дузпа).

Гостите от "Ипуруа" първи се разписаха още в третата минута след скоростна акция и центриране на втората греда, където Борха Гонсалес - Бастон отбеляза. В 13-ата Адурис реализира изключителен гол със задна ножица. 34-годишният баски стрелец изпрати бомбена топка към мрежата на Асиер Риесго след изпълнение от точката на дузпата. В 17-ата Саул Берхон удари греда след грешка на Енеко Боведа. В 26-ата Сабин Мерино вкара с глава след пас на Бенят Ечебария - 2:1. Аймерик Лапорт мушна трети гол за "лъвовете" преди почивката след ново центриране на Бенят.

В началото на втората част "синьо-червените" върнаха интригата след гол от дузпа на Бастон. Едва две минути по-късно Адурис отново даде сериозен тласък към победата след нов страхотен гол: Микел Баленсиага центрира отляво, а голаджията изрита топката от ждроб и отново не остави шансове на вратаря. В 80-ата пети гол падна във вратата на Риесго. Този път Мауро дос Сантос изпревари Адурис и си отбеляза автогол.

С победата момчетата на Ернесто Валверде се изкачиха на осмо място. Ейбар е на шеста позиция.

Снимки: El Correo