Ница изскочи на второ място

Отборът на Ница се изкачи на втора позиция в класирането на Лига 1, след като победи с 2:1 Лориен в мач от 22-ия кръг на шампионата на Франция. "Орлетата" стигнаха до обрат преди почивката, след като Ян Жуфър бе дал преднина на "мерлзуите", но с попадения на Хатем Бен Арфа и Венсан Козиело домакините стигнаха до успеха. По този начин Ница събра 36 точки и така се изравни с Монако. По-добрата голова разлика на "орлетата" за момента ги праща на второ място.

Нант допусна равенство 2:2 при домакинството си на Бордо, след като до 84-ата минута водеше с 2:0 след попадения на Колбейн Сигторсон и Алехндро Бедоя. Попадение на Шейх Диабате върна надеждите на жирондицните, а автогол на Лорик Кана в последната минута донесе точката на гостите. Нант е с 29 точки, докато Бордо с една повече.

Ситуацията за Монеплие става все по-притеснителна, след като отборът допусна загуба с 1:2 като домакин на Каен. Рами Бенсебаини откри, но Силвио Роделен и Анди Делор донесоха успеха на нормандците. Така Монпелие е с 22 точки и само головата разлика държи отбора над чертата. Каен пък е с 33 на шесто място.

Гол от дузпа на Тибо Жирес пък донесе успеха в последната секунда на Гинган над Бастия.