Ливърпул с първа победа за годината в луд мач с девет гола, много обрати и безумни отбрани (видео)

Ливърпул постигна първа победа в Премиър лийг за 2016-а година, след като надделя с 5:4 над Норич като гост в най-драматичния шампионатен мач от началото на сезона. Мърсисайдци поведоха в резултата чрез Роберто Фирмино (18'), но допуснаха обрат до 3:1 след голове на Диумерси Мбокани (29'), Стивън Нейсмит (41') и Уес Хулахан (54' - дузпа). Въпреки изоставането селекцията на Юрген Клоп отново успя да обърне развоя до 4:3 благодарение на попаденията на Джордан Хендерсън (55'), Фирмино (63') и Джеймс Милнър (75'). В добавеното време Себастиен Басонг изравни, а в 95-ата минута Адам Лалана донесе трите точки на "червените" в този луд мач.

Новите попълнения на Норич Иво Пинто и Стивън Нейсмит дебютираха за "канарчетата". Греъм Доранс и Нейтън Редмънд също започнаха за домакините, а Тим Клозе остана на пейката.

Юрген Клоп бе направил една промяна в своя състав - Джордън Айб замени Адам Лалана. Роберто Фирмино отново водеше атаката, а възстановеният от контузия Джон Фланаган и Кристиан Бентеке бяха сред резервите на мърсисайдци.

Домакините опитаха да бъдат по-активни в началото, но бързо Ливърпул пое контрола. В 18-ата минута Милнър изведе много добре Фирмино, който изскочи зад гърба на отбраната и насочи топката към далечната греда. Деклан Ръд отклони с крак, топката чукна гредата и влезе във вратата - 0:1. Малко след това Милнър пропусна да удвои отблизо, тъй като в последния момент Брейди успя да докосне топката и да изчисти в корнер.

При първия ъглов удар пред вратата на Ливърпул - в 29-ата минута, за пореден път през този сезон се стигна до гол във вратата на Миньоле. Центрирането бе към далечната греда, Мартин успя да върне в наказателното поле, топката стигна до Мбокани, който се възползва от пасивната игра на Туре срещу него и стреля с пета, както бе с гръб към вратата. Миньоле нямаше време да реагира - 1:1.

Изравнителното попадение тотално разстрои играта на гостите и в 41-ата минута Норич стигна до пълен обрат. Нейсмит и Хулахан комбинираха много добре отдясно, след което бившият играч на Евертън стреля в далечния ъгъл, ознаменувайки дебюта си с гол. Миньоле отново се намеси слабо, след като позволи от малък ъгъл топката да мине покрай него.

В 52-ата минута Морено се представи отчайващо в отбрана, след като изгуби позиция срещу Нейсмит, хвърли се на непохватен шпагат, след което около аутлинията подпря втори път Нейсмит в гръб. Лий Мейсън посочи бялата точка. Хулахан бе точен за 3:1. Минута след това Хендерсън намали, след като засече в движение подаване на Фирмино отдясно. В 63-ата минута гостите стигнаха до изравняване. Адам Лалана, който се появи като резерва, центрира добре отляво, Фирмино овладя по перфектен начин топката и я пусна елегантно покрай Ръд за 3:3. 1/4 час преди края "червените" стигнаха до пълен обрат след груба грешка на Ръсел Мартин, който изведе Джеймс Милнър сам срещу Ръд. Английският национал завърши хладнокръвно.

Ливърпул обаче отново изпусна аванса си в третата минута на добавеното време. Топката бе изсипана пред наказателното поле на мърсисайдци след един пряк свободен удар в половината на домакините. Топката стигна до Басонг, който стреля от границата на наказателното поле за 4:4. Когато "канарчетата" си помислиха, че са се добрали до точката, се получи разбъркване в наказателното поле на Норич, от което се възползва Лалана. Крилото намери топката, която рикошира в земята, след което влезе в горния десен ъгъл за крайното 4:5.

Ливърпул се изкачи на седмо място с актив от 34 точки, докато Норич е 16-и.