Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Марсилия си тръгна с три точки от Нормандия (видео)

Отборът на Олимпик Марсилия победи с 3:1 като гост Каен в мач от 21-ия кръг на Лига 1. Марсилци откриха резултата още в 12-ата минута, когато Миши Батшуай бе точен след пас на Абделазиз Барада. При удара на нападателя се наложи технологията на голлинията да определи дали кълбото е минало зад чертата. В средата на втората част Миши намери Жорж-Кевин Нкуду, който удвои. Скоро обаче Силвио Роделен върна надеждите на тима от Нормандия с попадение с глава в 67-ата минута, но седем преди края Буна Сар подпечата победата на Марсилия.

Така ОМ си върна на Каен за загубата в първия кръг на шампионата на "Стад Велодорм", която стана причина за оставката на тогавашния наставник Марсело Биелса. Също така днешният успех сложи край на серията от четири поредни равенства за ОМ. По този начин Марсилия вече е на седма позиция с 29 точки. Нормандците пък са с една повече на шесто място.