Карпи застига Чочев и Палермо, Самп закъса

Отборът на Карпи спечели с 2:1 домакинството си на Сампдория и напредна по пътечката на спасението. Освен трите точки срещу "Ил Дория" добра вест за тима на Фабрицио Кастори пристигна и от Генуа, където Палермо бе разбит с 0:4 от Дженоа. Така в момента разликата между Карпи и сицилианците е само четири точки на границата на червения сектор. Лоренцо Лоло откри във вратата на Самп в 27-ата минута, но скоро след това Хоакин Кореа изравни. В 55-ата минута нападателят Джери Мбакогу от дузпа донесе победата на домакините. Това е втора поредна загуба за шампиона на Италия от 1991 г., което със сигурност няма да се погледне с добро и доверчиво око от страна на тифозите на състава на Винченцо Монтела.