Рома страда и в дебюта на Спалети (видео)

Страданията на Рома този сезон продължават и при новия треньор Лучано Спалети. При повторния дебют на гологлавия специалист начело на "вълците", столичани завършиха 1:1 с последния в класирането Верона на "Олимпико" в Рим в мач от 20-ия кръг на Серия "А". Спалети, който бе старши треньор на Рома между 2005 и 2009 година, сега смени френския специалист Руди Гарсия. Раджа Наинголан (41) бе точен за домакините, но Джампаоло Пацини изравни от дузпа в 61-ата минута.

Рома заема пето място в класирането с 35 точки, а воденият от Луиджи Дел Нери (бивш наставник на Рома) тим на Верона остава на последната 20-а позиция без победа и с едва 9 точки. "Вълците" вече изостават на 9 точки от лидера Наполи и са на 3 зад четвъртия Фиорентина, който тази вечер гостува на Милан.

Верона бе по-опасният отбор през първата половина на първото полувреме, но на два пъти гостите пропуснаха да изненадат неприятно съперника си, като в едната ситуация полският вратар на "вълците" Войчех Шчесни направи отлично спасяване. "Джалоросите" изглеждаха безидейни в атака, но в 41-ата минута все пак намериха начин да вкарат гол на закъсалия си противник. Белгийският халф Раджа Наинголан с шут отблизо изпрати топката в мрежата след чудесна асистенция с пета на Даниеле Де Роси. Това бе първият гол на Наинголан в Серия "А" от началото на сезона. Секунди преди гола пък босненският нападател Един Джеко направи голям пропуск и уцели гредата в ситуация, в която трябваше да реализира попадение.

В началото на второто полувреме Верона на два пъти бе много близо до изравняване на резултата. Първо Шчесни в 48-ата минута отрази шут на Павел Вжолек, а почти веднага след това Анте Ребич уцели левия страничен стълб на Шчесни. В 54-ата минута египетският нападател на столичани Мохамед Салах стреля прекрасно от въздуха с левия крак, вратарят Пиерлуиджи Голини изби и топката срещна гредата. В 58-ата минута Салах направи сериозен пропуск. Той нахлу в наказателното поле на гостите, но вместо да потърси пас към Джеко, реши сам да бележи и ударът му бе блокиран.

Рома обаче изглеждаше много лошо в отбрана и в 60-ата минута Леандро Кастан извърши нарушение в наказателното поле срещу Вжолек, което означаваше дузпа за Верона, а Джампаоло Пацини не сгреши от бялата точка - 1:1.

В 76-ата минута Джеко направи още един сериозен пропуск, след като получи топката в наказателното поле на Верона и се озова в отлична голова позиция, но стреля над вратата. В добавеното време все пак Джеко можеше да донесе победата на Рома, но босненецът пропусна идеален шанс за гол. Той бе оставен съвсем сам от бранителите на Верона след центриране от ъглов удар, но вместо да забие топката в мрежата с глава, стреля над вратата и "вълците" загубиха нови точки в първенството.