Диего Коща в болница след мача с Евертън

Нападателят на Челси Диего Коща беше откаран в болница заради контузия на пищяла след драматичното домакинско равенство 3:3 срещу Евертън в мача от 22-ия кръг на английското  първенство. Коща беше заменен от Лоик Реми десет минути преди края на срещата на "Стамфорд Бридж", след като се разписа за 2:2 в 64-ата минута.

Мениджърът на лондончани Гуус Хидинк заяви, че нападателят е изпитвал силни болки и е откаран в болница за изследване на скенер. "Надяваме се да не е сериозно", коментира Хидинк. Той на този етап не предвижда привличането на нов нападател през януарския трансферен прозорец. "Можем да вземем нов играч в атака, ако искаме, но в момента не смятам, че е нужно. Надеждите ни са Диего да излезе от болницата в добро здраве и да продължим в същия състав", каза още холандецът.

Друг нападател на "сините" - Радамел Фалкао, продължава да лекува контузия на бедрото. Той не е играл от октомври.