И този път Газелек не се даде

Отборът на Газелек Аячо продължава със страхотната си серия без загуба в Лига 1. Корсиканците завършиха наравно 2:2 при домакинството си на Реймс в мач от 21-ия кръг на френския шампионат. Така новаците в елита нямат поражение цели 11 поредни мача или с други думи от вече далечния 17 октомври, когато загубиха от Сент Етиен.

В днешния мач Аячо откри резултата още във втората минута, но с два гола на Никола де Превил до почивката гостите обърнаха резултата. В средата на втората част обаче Дамян Джокович изравни и по този начин не допусна отборът му да запише поражение. В класирането Газелек е на 13-а позиция с актив от 26 точки, докато Реймс има 22 и е на 17-о място.

Другият новак Троа вече мисли за завръщането си в Лига 2, след като записа нова загуба. Тимът от Об бе надигран с 2:4 като домакин на Рен. Троа поведе с 2:0 още в началото на мача след попадения на Фабиен Камю и Корентен Жан, но още до почивката бретанците обърнаха резултата. На два пъти от дузпа се разписа Фалу Диане, а веднъж точен бе Осман Дембеле. През втората част резервата Кямил Гросицки оформи крайния резултат. Троа е на дъното с едва осем точки и все още без победа. Спасението пък е на цели 13 и вече химера. Рен от своя страна вече е пети с 31 точки.

Нант измъкна равенство при визитата си на Гинган в последната минута, след като Юсуф Сабали вкара за 2:2. Преди това домакините поведоха с 2:0 след попадения на Никола Бенезе и Янис Салибур. Автогол на Кристоф Керебат даде надежда на "канарчетата" преди да дойде късното изравнително попадение. Бастия пък надигра Монпелие с минималното 1:0 с гол на Флойд Айте малко след почивката.