Показно на Робъртсън срещу Фу (видео)

Световният шампион от 2010 година Нийл Робъртсън изнесе истинска лекция на Марко Фу в мача от първия кръг между двамата на “Мастърс“-а по снукър в Лондон. Австралиецът не прояви никаква милост и надделя с 6:0 фрейма, като по този начин си осигури място на 1/4-финалите в “Александра Палас“. Там Машината от Мелбърн ще се изправи срещу бившия лидер в ранглистата Джъд Тръмп.

Последният двубой от откриващия кръг на турнира бе лишен от всякаква интрига. Заемащият 13-ото място в ранглистата Фу не приличаше на себе си, а в първите четири части резултатността му при вкарване бе едва 62%. Представителят на Хонконг не направи и нито едно точно попадение от голяма дистаnция в целия мач. В първия фрейм 38-годишният азиатец получи своя шанс при изоставане от 0:51 точки, но не се възползва. Фу се отчете със серия от 45 (най-добрата за него в мача), но сбърка кафявата. Грешката му бе моментално наказана от Робъртсън и резултатът стана 1:0. От този момент до самия край на срещата Марко записа срещу името си едва 34 точки. От своя страна, австралиецът пое изцяло контрола около зеленото сукно. Във втората част световният номер 3 блесна със сенчъри брейк от 106 точки, а до почивката се прояви и със серии от 57 и 73 точки за 4:0. В петата партия Фу можеше да регистрира почетен фрейм, но направи фаул, докосвайки с елека си черна топка. Това бе забелязано мигновено от съдията Ян Верхаас. С халф-сенчъри брейк от 54 точки Робъртсън си осигури и тази част за преднина от 5:0, след което добави и шестия фрейм благодарение на няколко визити около масата. Спечелването на първите четири партии отне 53 минути на австралиеца, а целият двубой приключи за общо 80 минути.

Днешният мач бе 17-и в съперничеството между двамата състезатели, като вече има баланс – по 8 победи. Австралиецът и Фу имат и един равен мач – през 2008 година в груповата фаза на “Малта Къп“. Робъртсън е шампион на "Мастърс"-а през 2012 г., а през миналия сезон достигна до финала, където загуби срещу Шон Мърфи с 2:10 части. С игра като днешната обаче той е сред основните претендени за трофея.

Припомняме, че още един мач от първия кръг на "Мастърс"-а през тази седмица завърши при резултат 6:0. Това се случи при успеха на Марк Селби срещу Рики Уолдън.