Ман Сити показа умора и не успя да пречупи Евертън (видео)

Тимът на Манчестър Сити не успя да победи Евертън на своя "Етихад Стейдиъм" и завърши наравно 0:0 срещу традиционно неудобния си опонент от Ливърпул. Възпитаниците на мениджъра Мануел Пелегрини демонстрираха липса на идеи пред гола и макар да имаха сериозно териториално преимущество, така и не успяха да пречупят съперника си и да стигнат до попадение в неговата врата. Домакините стреляха цели 21 пъти към рамката зад Тим Хауърд, но американският страж трябваше да отрази само пет от тях, тъй като останалите минаха встрани от нея. В самия край на мача домакините имаха сериозни претенции за дузпа в своя полза, след като Рахим Стърлинг бе съборен в наказателното поле от Джон Стоунс, но реферът Роджър Ийст не посочи бялата точка.

От своя страна и гостите имаха за какво да съжаляват в този двубой, след като на два пъти Джо Харт се оказваше последна преграда пред вратата на Манчестър Сити. Преди почивката пък "карамелите" имаха шанса да открият резултата в своя полза, но Харт спаси след удар на Ромелу Лукаку.

Ремито отдалечи "гражданите" на три точки от първата позиция, макар Арсенал да пропусна шанса да се откъсне с пет пред тях с успех на "Анфийлд".

Интересен е фактът, че двубоят започна пред полупразни трибуни на "Етихад Стейдиъм", след като проблеми с трафика попречиха на почти половината от над 53 хиляди души с билет за мача да заемат местата си в първите минути на двубоя. Оспорваният дуел между тези два съперника пък ще има трети епизод в рамките само на този месец, след като двата отбора ще се изправят един срещу друг в полуфинална среща-реванш от турнира "Кепитъл Уан Къп". Евертън спечели първата среща с 2:1 и сега ще има преднина, която да отбранява на Ийстландс.