Севиля пребори Атлетик Билбао (видео)

Отборът на Севиля се наложи с 2:0 над Атлетик Билбао в дуел от 19-ия кръг на Ла Лига. Кевин Гамейро вкара два гола (24 и 59-д.), като при втория реферът даде несъществуваща дузпа за домакините. С успеха тимът на Унай Емери измести билбаинци от шестото място.

"Лъвовете" започнаха по-силно и първи застрашиха вратата на Серхио Рико. В седмата минута Иниго Лекуе удари греда. Гостите от "Сан Мамес" създаваха напрежение при статичните ситуации, при които стражът на домакините не се чувстваше сигурен.

В 24-ата минута андалуският тим успя да вкара гол след грешка в позиционирането на Карлос Гурпеги. "Бяло-червените" изградиха своята атака през центъра и през зоната на опитния капитан, който допусна Витоло да изведе Кевин Гамейро, а френският стрелец прати топката в мрежата до лявата греда на Горка Ираисос - 1:0. Малко след гола Ернесто Валверде понесе нов удар, след като трябваше да извади контузения Раул Гарсия. В добавеното време на първата част Ариц Адурис прехвърли технично Рико, но не уцели рамките на вратата.

Второто полувреме започна с натиск на баските, но и без идеи пред Рико. В 57-ата минута съдията Прието Иглесиас ощети много сериозно гостите, след като даде несъществуваща дузпа за севилци. Гжегож Криховяк се строполи на земята, а Гамейто реализира дузпата - 2:0. В 68-ата Оскар де Маркос стреля прекалено високо при първата добра възможност за Атлетик. В 77-ата Адурис поиска дузпа при спорно положение при схватка с Йевхен Коноплянка, но арбитърът не посочи бялата точка. В крайна сметка "Рамон Санчес Писхуан" видя победа за своите, които вече влизат в релси.

Снимка: "Марка"