Икарди остави Интер на върха (видео)

Лидерът в Серия "А" след първия мач от 2016 година се казва Интер. "Нерадзурите" надвиха трудно с 1:0 Емполи като гост в двубой от 18-ия кръг на калчото и останаха на върха с 39 точки. Капитанът на тима Мауро Икарди се превърна в герой, след като вкара своя осми гол в тази кампания секунди преди края на първата част.

Попадението бе негово четвърто в последните три срещи, като аржентинецът показва пробуждане след приза голмайстор на шампионата за сезон 2014/2015 година с 22 гола. Младият нападател се разписа отблизо след подаване на Иван Перешич, който проби хубаво отляво.

"Нерадзурите" завършиха разочароващо миналата година със загуба от Лацио (1:2), но започнаха успешно годината и мечтата за Скудетото е повече от жива. Емполи бе доста неудобен съперник, а и тимът бе в отлична форма, като записа 4 поредни победи в последните си 4 мача, но днес преклони глава пред отличните спасявания на Самир Ханданович през първата част.

Успехът с 1:0 е под номер девет за "черно-сините" в тази кампания, в която играчите на Роберто Манчини записаха днес своята 12-та победа от 18 срещи.