Чочев и Палермо започнаха лошо годината

Българският национал Ивайло Чочев и неговият клубен тим Палермо започнаха зле 2016 г. Сицилианците паднаха с 1:3 на своя "Ренцо Барбера" от Фиорентина. В Герой за състава на Пауло Соуса се превърна халфът Йосип Иличич, който мушна и двете попадения във вратата на Стефано Сорентино. Вратарят записа своя мач №100 за Палермо, заради което получи специален плакет от вицепрезидента на клуба.

Иначе Иличич се намира в отлична форма, записвайки най-добрия си сезон в италианския шампионат до момента. За 14 изиграни срещи словенският национал има девет отбелязани гола. Чочев не бе на обичайното си добро ниво и това доведе до неговата смяна след края на първото полувреме. На мястото на българина влезе швейцарският защитник Михел Морганела.

В 62-ата минута в игра за "сицилианските орли" се появи бившият италиански национал Алберто Джилардино, който върна надеждите на своите с гол в 77-ата минута. Гостите от Флоренция обаче не допуснаха нова неприятна за тях изненада и продължават отличното си представяне от началото на кампанията. В края Якуб Блашчиковски направи 3:1 за Фиорентина. Така към часовете преди изиграването на късните двубои от кръга "Ла Виола" е едноличен лидер в класирането. Предстоят обаче мачовете на Интер и Наполи.