Локомотив (София) представя Красимир Балъков

Севиля продължи агонията си далеч от "Санчес Писхуан" (видео)

Отборът на Севиля претърпя поражение с 1:2 при гостуването си на Гранада в среща от 18-ия кръг на Ла Лига. Момчетата на Унай Емери продължават да нямат шампионатна победа като гост от май месец миналата година. Айзък Съксес (17) и Адалберто Пеняранда (36) дадоха аванс за състава на Хосе Рамон Сандовал. Втоли върна един гол в 45-ата минута, но след почивката ново попадение не падна.

Двубоят започна с поделено надмощие. В 17-ата минута Рубен Рочина стреля коварно, Серхио Рико не улови топката и Айзък Съксес отбеляза отблизо. В 26-ата Адил Рами насочи много близо до гредата след удар с глава от десетина метра.

В 36-ата домакините увеличиха преднината си. Гжегож Криховяк закъсня, Пеняранда беше изпуснат и реализира. Нападателят на Гранада стана първият футболист от четири години насам, който има четири гола в Ла Лига преди да е навършил 19 години. В добавеното време на първата част севилци върнаха едно попадение. Кевин Гамейро преодоля Андрес Фернандес, Диего Майнс не успя да изчисти и позволи на Витоло да вкара отблизо - 2:1.

В 50-ата минута Андрес Фернандес направи много важно спасяване след шут на Хосе Антонио Рейес. В 55-ата Адил Рами фаулира Айзък Съксес на 40 метра от голлинията, а вторият защитник едва ли щеше да настигне тъмнокожия бързак. Въпреки протестите съдията показа само жълт картон на френския футболист. Гостите от андалуската столица търсеха изравняването с основен герой Рейес, но добрите изяви на Андрес запазиха резултата. В 85-ата Рами вече беше изгонен след втори жълт картон на сметката си.

Снимка: "Марка"