Йелавич прати "чуковете" напред за Купата

Красиво попадение на Никица Йелавич пет минути преди края донесе измъчен успех на Уест Хам с минималното 1:0 над Уулвърхамптън на "Болейн Граунд". Хърватският национал прати "чуковете" напред в турнира с плътен удар от воле, който не остави шансове на вратаря ня гостите Карл Икеме. Преди това Карл Дженкинсън и Димитри Пайе бяха пропуснали голови възможности пред вратата на гостите. Джеймс Колинс пък бе предотвратил опасност пред вратата на своя отбор, след като с брилянтен шпагат отне топката от краката на Дейв Едуардс.

Постепенно домакините наложиха сериозен натиск пред вратата на съперника и в крайна сметка взеха своето пет минути преди края на срещата, когато Никица Йелавич опъна мрежата на "вълците" за крайното 1:0. Така хърватинът предотврати очертаващото се преиграване и "спести" един мач в повече на отбора си. Интересен е фактът, че единственият друг гол на Йелавич през този сезон е отново във вратата на Уулвс, когато играеше под наем в Хъл Сити.

УЕСТ ХАМ - УУЛВЪРХАМПТЪН 1:0
1:0 - Йелавич (85)