Алърдайс трябва да се сърди на своите, че не успя да дебютира с победа начело на Кристъл Палас (видео)

Новият мениджър на Кристъл Палас Сам Алърдайс не успя да дебютира с победа начело на "орлите", след като неговият отбор направи 1:1 с Уотфорд на "Викъридж Роуд". Гостите сами са си виновни за пропуснатия шанс, тъй като поведоха с гол на Йоан Кабай (26'), а след това Кристиан Бентеке изпусна дузпа, с която можеше да предреши крайния изход. През втората част Деймиън Дилейни направи нелепо нарушение за нов 11-метров наказателен удар. Трой Дийни (71') го реализира, вкарвайки стотния си гол за Уотфорд, с който донесе точката на "стършелите".

Валтер Мадзари реши да остави Дийни на скамейката за началото, като вместо него стартира Адлен Гедиура. Домакините обаче нямаха никакъв късмет в първите минути, тъй като италианският мениджър на "стършелите" бе принуден да направи две корекции в първия 1/4-час, защото Дарил Янмаат и Валон Бехрами получиха контузии. Техните места бяха заети от Хуан Камило Сунига и Дийни. Сам Алърдайс върна Андрос Таунзенд и Матийо Фламини сред титулярите на Кристъл Палас.

В 26-ата минута "орлите" излязоха напред след отлична работа на Таунзенд, който се пребори с трима бранители на домакините, след което изведе много добре Кабай зад отбраната. Французинът стреля в далечния ъгъл, давайки аванс на Палас. Десетина минути след това гостите получиха шанс да удвоят аванса си, след като Гомеш фаулира Бентеке в наказателното поле, а Марк Клатънбърг посочи бялата точка. Белгиецът обаче изпълни много слабо 11-метровия наказателен удар и стражът на Уотфорд улови. Това бе втора пропусната дузпа за Бентеке от началото на сезона.

В 58-ата минута Игало пропусна добра възможност да изравни, но ударът му не бе достатъчно точен. В 71-вата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след като Дилейни събори Прьодъл в наказателното поле при един корнер пред вратата на Хенеси. Трой Дийни бе точен, с което изравни резултата и вкара така чакания си гол №100 с екипа на Уотфорд.

"Стършелите" са на десето място с актив от 22 точки. Палас е точно над зоната на изпадащите, с 16.