Херта избърса за кратко сълзите на Берлин (видео)

Футболната гордост на Берлин Херта донесе единствената радост на столичани в тези кошмарни дни след атентата в центъра на града, в който загинаха 12 души. Играчите на Пал Дардай пребориха Дармщат 98 с 2:0 и ще зимуват на трета позиция на 6 точки зад втория РБ (Лайпциг) и на 9 зад Байерн (Мюнхен).

Мачът на "Олимпиащадион" не беше лесен за домакините, защото гостите се защитаваха добре през цялото първо полувреме, както го бяха сторили и срещу шампионите в миналия кръг. Но и този път "лилиите" бяха пречупени от спиращо дъха изпълнение, срещу което нямаше какво да сторят. В 53-ата минута  Марвин Платенхарт заби топката в мрежата директно от фал и донесе така нужната преднина.

Той беше в основата и на втория гол, дошъл в 66-ата минута. Тогава левият защитник предпочете да центрира при поредната възможност и Саломон Калу оформи крайното 2:0 с глава.

Дармщат 98 оправда очакванията да бъде боксова круша, защото след 16 кръга е последен със само две победи на своята сметка и е в серия от осем поредни загуби.