Леверкузен започна ударно (видео)

Байер (Леверкузен) изигра много силен мач срещу Херта (Берлин) и спечели с 3:1 в първата среща на двата тим за 2017 г. в Бундеслигата. Успехът е много важен за домакините, защото те запазват шансовете си за класиране в евротурнирите. Изоставането от шестия Айнтрахт (Франкфурт) вече е само пет точки, а нова издънка днес щеше само да усложни положението, независимо че сезонът е в средата си. Столичани пък, които направиха много силна есен, записват трето поражение в последните си четири двубоя и се отдалечават от РБ (Лайпциг) и Байерн (Мюнхен).

Йомер Топрак заби първия гол за Леверкузен в 12-ата минута след поредица от грешки в отбраната на Херта.

В 36-ата минута съдията Тобиас Щийлер отсъди дузпа в полза на Байер за игра с ръка на Марвин Платенхарт - решение, с което берлинчани не бяха съгласни, настоявайки, че това не е било умишлено действие. Хакан Чалханоолу реализира наказателния удар за 2:0.

Минута преди края на полувремето обаче Валентин Щокер намали на 1:2, но пък останаха сериозни съмнения за негова засада при атаката.

След почивката беше също толкова интересно, като в 56-ата минута Платенхарт компенсира за дузпата, избивайки от голлинията насочилата се към мрежата топка след засичане на Хавиер Ернандес.

Херта видимо отстъпваше на домакините, но можеше да изравни от нищото. В 73-ата минута голмайсторът на отбора Ведад Ибишевич се оказа сам срещу Бернд Лено, но стражът на "аспирините" направи майсторско спасяване, за да съхрани преднината на своя тим.

Развръзката настъпи чак в 88-ата минута, когато Чалханоолу заби кълбото под гредата след атрактивен шут от въздуха - 3:1