Костова обърна Найденова в Анкара

Елица Костова постигна драматична победа над Александрина Найденова в българския сблъсък от първия кръг на турнира с награден фонд 50 000 долара в Анкара. Костова спечели с 6:7 (1), 7:5, 7:5 след битка, продължила 2 часа и 42 минути. Елица, която е поставена под номер 2, си осигури 8 точки за световната ранглиста.

След равностоен първи сет, в който Найденова спечели убедително в тайбрека, Александрина водеше с пробив и 4:2 във втория. Костова обаче успя да изравни за 4:4 и след това постигна решителен пробив в края на сета и го измъкна със 7:5. Третата част се разви по подобен начин. Найденова водеше с 5:3 и стигна до сервиране за мача, но Елица спечели четири поредни гейма и стигна до краен успех в срещата.

Във втория кръг Костова ще се изправи срещу София Шапатава от Грузия.

Двете българки продължават в надпреварата на двойки. На четвъртфиналите утре Найденова и Вероника Кудерметова (Русия), поставени под номер 2, ще срещнат Сабина Шарипова (Узбекистан) и Екатерина Яшина (Русия). Костова и Корнелия Листер (Швеция) пък ще имат по-трудна задача срещу водачките в схемата Паула Кания (Полша) и Марина Мелникова (Русия).