Марсилия наказа Лил с два бързи гола

Отборът на Олимпик Марсилия победи с 2:0 Лил в мач от 18-ия кръг на Лига 1. Бившият наставник на “кучетата” Руди Гарсия се поздрави с успех над предишния си тим, благодарение на попадения на Бафетимби Гомис и Флориан Товен в началото на втората част.

Първо в 56-ата нападателят се разписа за 1:0, оползотворявайки подаване от Макси Лопес. Само 5 минути по-късно - в 61-ата крилото удвои със страхотен гол с левия крак от далечна дистанция.

По този начин след успеха Марсилия заема шестото място с 27 точки в актива си, на една от петия Лион.
Лил пък прекъсна серията си от три поредни победи и остава на 13-ата позиция с 20 точки.