Гълъбинов с две асистенци

Българският нападател Андрей Гълъбинов изигра нов силен мач за тима си Новара. Таранът бе титуляр при победата с 3:1 над Чезена от 19-ия кръг на Серия "Б". Той престоя на терена 89 минути, като бе изпратен с аплодисментите от тифозите на стадион "Силвио Пиола", въпреки че не се разписа. Националът на България се раздаде на върха на атаката и отново нямаше шанс да отбележи, но асистира за две от попаденията.

Гълъбинов първо подаде на Сансоне в 21-ата минута, който даде аванс на Новара. Последва пропуск на Гълъбинов в 30-ата минута, който с глава стреля над гредата. Сконямилио удвои в 39-ата минута, а Калдерони подпечата победата в 41-ата минута. Последният също бе точен след голово подаване на Гълъбинов.

През втората част гостите върнаха едно попадение в 81-ата минута. Точен бе Гаритано, но нови голове на замъгления терен не паднаха. Така Новара се изкачи на 10-то място с 25 точки след седмата си победа за сезона.