Гълъбинов се отпуши с шедьовър и нокаутира лидера насред Верона (видео)

Българският нападател Андрей Гълъбинов и Новара разбиха лидера Верона с 4:0 насред "Маркантонио Бентегоди" в мач от 14-ия кръг на Серия "Б". Успехът е сензационнен предвид това, че гостите са доста колебливи през този сезон, а водените от Джампаоло Пацини домакини имаха едва едно поражение и летяха мощно към Серия "А". Освен това, "сините" нямаха победа насред Верона от 1961 година.

Гълъбинов игра 89 минути, като бе сред най-активните за своя тим, а накрая отбеляза страхотен гол с пета, като се отпуши в първенството. Голмайсторът не се бе разписвал от първия кръг на шампионата в края на август при равенството 2:2 с Трапани.

Таранът днес асистира за първото попадение на Касарини в 17-ата минута, след което пропусна две страхотни възможности да удвои. В 42-ата минута Гълъбинов първо останал очи в очи със стража на Верона се опита да го прехвърли, но Николас спаси. След това, в 48-ата минута, от няколко метра не успя да прати топката в мрежата след центриране на Фараго. Последният асистира на Виола в 65-ата минута, който все пак удвои. В 76-ата минута Фараго направи 3:0, а в 87-ата минута Гълъбинов с най-хубавото попадение в този кръг оформи сензационното 4:0 за Новара срещу Верона.

Вторият гол за Гълъбинов от началото на сезона в първенството идва след 10 изиграни мача от него.

Петата победа на Новара изведе тима на 10-о място със 17 точки. Верона остана на първо място с 30 точки след второто си поражение в тази кампания и първо пред своите тифози. Втори вече е Фрозиноне с 27 точки, който разби Асколи с 3:1 и записа четвъртата си поредна победа. Нападателят Даниел Чофани пък се разписа в пети пореден мач. Беневенто е трети след победата с 1:0 над Читадела, като и двата тима имат по 25 точки.

Чезена пък прекъсна серията си от 11 поредни мача без победа, като надви с 2:0 Пиза.